Bělení zubů

Co udělat pro to, aby naše zuby byly zářivější a úsměv oslnivější? Máte pocit, že ať čistíte jak čistíte, Váš odstín zubů není bílý, ale spíše "zažloutlý"? Že i přes odstranění povrchových pigmentací to stále není "ono"?

S přibývajícím věkem a častější konzumací barevných nápojů a potravin získávají zuby tmavší odstín. Bělení zubů je metoda, která může tento problém vyřešit.

Nabízíme 2 typy procedur bělení zubů:

Bělení zubů doma

Po individuálním zhotovení nosičů pro bělení v ordinaci si aplikujete bělící gel doma sami po několik dní na několik hodin denně. Nosiče jsou zhotovené přesně na Váš chrup, čímž se eliminuje pronikání bělícího materiálu mimo zuby do ústní dutiny. I když je tato procedura domácí, je prováděna pod kontrolou a instrukcemi lékaře. Výhodou tohoto typu bělení zubů je nižší cena, nevýhodou relativní časová náročnost.

Bělení zubů v ordinaci (Praha)

po beleni thumb pred belenim thumb

Výhodou bělení zubů v ordinaci je úspora Vašeho času a okamžitý účinek. Revoluční metoda Prevdent, kterou Vám nabízíme, dokáže vybělit zuby až o několik odstínů. Jedná se o 3 procedury po 20-ti minutách, které absolvujete v jedné návštěvě, kdy je na zuby aplikován bělící gel a jeho účinek podpořen osvícením modrým světlem. Na naší klinice Vám nabízíme profesionální bělení zubů, při kterém Vám zaručujeme rychlé a bezpečné dosažení zářivého úsměvu.

Bělení zubů kombinované

Kombinované bělení se provádí dvoufázově, nejprve pacient bělí doma, stejně tak jako v prvním případě a 15. den navazuje na domácí fázi fáze ordinační, která obnáší tři patnáctiminutové procedury v ordinaci v jedné návštěvě. Díky kombinaci obou procedur dokážeme garantovat perfektní výsledek a trvanlivost každému bez rozdílu výchozí barvy zubů.

Ne všechny zuby je však možno bělit. Některé barevné odstíny nebo i defekty zubů nejsou pro bělení vhodné.

Před procedurou je třeba mít chrup bez kazů a dásně bez zánětu. Doporučujeme několik dní předem absolvovat profesionální čistění zubů a konzultovat s lékařem vhodnost procedury včetně výběru typu bělení zubů.

Během bělení zubů a několik dní po něm se může vyskytnout zvýšená citlivost zubů, která je však dočasná a lze ji mírnit speciálními gely.

Stejně tak se během této doby nedoporučuje konzumace barevných nápojů, potravin, kouření a u žen používání barevných rtěnek.

Vnitřní bělení zubu:

beleni1 thumb beleni2 thumb

Zvláštním typem bělící procedury je tzv.vnitřní bělení zubu. Jedná se o bělení „mrtvých“ endodonticky ošetřených zubů, které jsou díky výplni kořenového kanálku zabarveny. Principem je aplikace bělícího prostředku do vnitřní části korunky zubu. Toto ošetření se provádí opakovaně 2-4x v několika návštěvách, kdy se bělící prostředek vyměňuje až se dosáhne požadovaného efektu. Vnitřní bělení je zcela bezbolestným ošetřením.

Co je důležité vědět?

  • bělení zubů je sice dlouhodobá záležitost, avšak ne trvalá. Úspěšnost, výsledný odstín stejně jako trvání účinku jsou faktory individuální.
  • odstín výplní, keramických korunek či můstků není bělením ovlivnitelný

Bělení zubů Praha